Spotkanie organizacyjne dla studentów pierwszego roku MGR

Dyrekcja i pracownicy Instytutu Filozofii UMK serdecznie zapraszają na Filozoficzne otwarcie roku akademickiego 2018/2019, które odbędzie się 1.10.2018 w budynku Wydziału Humanistycznego, zwanym popularnie Harmonijką przy ul. Fosa Staromiejska 1a. W czasie spotkania krótko omówione zostaną kwestie organizacyjne związane ze studiowaniem na UMK, m.in. zapisywanie się na zajęcia, formy zaliczeń, programy studiów, stypendia, możliwości wyjazdów zagranicznych i inne.

Jako rozpoczynający studia magisterskie, nowi studenci będą mogli w czasie spotkania dowiedzieć się, o czym pisali prace magisterskie ich starsze koleżanki i koledzy oraz jakie są seminaria magisterskie na filozofii i co się  na nich robi. Z pewnością pomoże to przy podejmowaniu decyzji, w jakim kierunku rozwijać własne zainteresowania, jakie seminarium wybrać, jakie zagadnienia drążyć.

Będzie można również zaznajomić się z tym, co robią koła naukowe prowadzone przez studentów i doktorantów na filozofii.

Poniżej załączony jest ramowy program

Filozoficzne otwarcie (roku akademickiego 2018/2019):

Termin: 1.10.2018

Miejsce: budynek Wydziału Humanistycznego UMK, Harmonijka, ul. Fosa Staromiejska 1a

• 10.30 – 11.00 – spotkanie organizacyjne (sala I, parter)
  • — przejście na II piętro do Sali 319
  • 11.00 – 12.10 – Jakie seminarium magisterskie wybrać? O czym pisać pracę? Jak się zorientować co mnie interesuje? Doktoranci opowiadają o seminariach magisterskich i pracach, które pisali (opcjonalnie: studenckie plotki).
  • 12.15 – Co robią koła naukowe na filozofii i dlaczego nie tylko projektują gry? Prezentacja kół naukowych (w Sali 317).
  • 13.00 – Jeszcze o seminariach c.d. (sala 319).