Spotkanie organizacyjne dla studentów pierwszego roku LICENCJATU

Dyrekcja i pracownicy Instytutu Filozofii UMK serdecznie zapraszają na Filozoficzne otwarcie roku akademickiego 2018/2019, które odbędzie się 1.10.2018 w budynku Wydziału Humanistycznego, zwanym popularnie Harmonijką przy ul. Fosa Staromiejska 1a.

W czasie spotkania omówione i wyjaśnione zostaną kwestie organizacyjne związane ze studiowaniem na UMK, m.in. zapisywanie się na zajęcia, formy zaliczeń, programy studiów, stypendia, możliwości wyjazdów zagranicznych i inne. Nowi studenci poza tym będę mogli spotkać się z kadrą Instytutu Filozofii, dowiedzieć się czym zajmują się pracownicy, a także co robią koła naukowe.

Poniżej załączony jest ramowy program

Filozoficzne otwarcie (roku akademickiego 2018/2019):

Termin: 1.10.2018

Miejsce: budynek Wydziału Humanistycznego UMK, Harmonijka, ul. Fosa Staromiejska 1a

9.30 – 10.30 – spotkanie organizacyjne (sala I, parter)

— przejście na II piętro do Sali 317

10.30 – 11.00 – krótka prezentacja kadry Instytutu Filozofii (sala 317, II piętro)

11.00 – 12.10 – Co to jest filozofia i po co nam ona? Mikrowykłady o filozofii (prof. Marcin Zdrenka, prof. Marcin Jaranowski, prof. Krzysztof Abriszewski)

12.15 – Co robią koła naukowe na filozofii i dlaczego nie tylko projektują gry? Prezentacja kół naukowych.