Seria wykładów Profesora Chrisa Knighta

Instytut Filozofii UMK przy współpracy Katedry Filologii Angielskiej UMK oraz Centrum Badań nad Ewolucją Języka (CLES) zorganizował w dniach 4-5 grudnia 2014 serię wykładów Profesora Chrisa Knighta (University College, Londyn, Wielka Brytania).

4 GRUDNIA 2014, (czwartek), 11.30
Egalitarianism and the origins of language
Collegium Humanisticum, sala wykładowa AB1.22

4 GRUDNIA 2014, (czwartek), 16.30
Noam Chomsky and the human revolution
Collegium Humanisticum, sala wykładowa AB1.22

5 GRUDNIA 2014, (piątek), 9. 30
Human origins: Why does menstruation matter?
Collegium Minus (Harmonijka), sala wykładowa nr IX

par_knightChris Knight – brytyjski antropolog i aktywista polityczny. Obecnie Senior Honorary Research Associate w University College London w Londynie.
Autor teorii, zgodnie z którą ludzki język, religia czy kultura powstały nie tylko w wyniku Darwinowskiej ewolucji, ale w złożonym procesie, którego kulminacją była rewolucyjna zmiana społeczna.
Współtwórca serii konferencji międzynarodowych EVOLANG poświęconych genezie i ewolucji języka, autor niezwykle ciekawej książki Blood Relations: Menstruation and the origins of culture (1991).

www.chrisknight.co.uk